השוק של עכו

טיול בשוק של עכו- המפעיל את כל החושים
חם? רוצה להרוות את הצימאון? יש שתי אופציות נחמדות האחת מיץ רימונים או תפוזים, בהתאם לעונה, הנסחט טרי מול העיניים בכמה מוקדים. זו גם הזדמנות לבחון איזהו הדוכן הכי מקושט או במיקום הכי שווה…או משקה מקורי נוסף- שנסחט היישר מול העיניים, טרי-טרי מקנה סוכר. דוכן אחד ויחידי בלב השוק. זהירות- מתוק מאד! אפשר להוסיף לו רכז רימונים או שאר תוספות. אישית, אהבתי את הטבעי.

ואולי בכלל מתאים לך קפה שחור מגרעינים קלויים הנטחנים טרי ברגע זה מול האף (מודה, אני לא שותה קפה אבל נהנית להתבשם מריח הטחינה במקום)- אספרסו בשוק בחמישה ₪, הולך? וכמובן התבלינים, ריח מעורב וחזק ונעים (לטעמי) מקבל פנינו בחנויות התבלינים.

נישנוש קטן של פיתה היישר מהתנור? כמובן מאפיה קטנה, "על המקום". בכלל, אני מציעה לקחת את הזמן בשוק. יש "קונדיטוריות" יש דוכנים עם מגוון סוגי חלווה, ממתקי אגוזים למיניהם, מלבי, כנפה ובקלוות. אולי בכלל בא לך טעם חמוץ לפה? יש דוכן רק לחמוצים שאהבתי את הצבעים על המדפים…

חנויות הדגים מרתקות: דגים מקרקעית הים, דגי מים עמוקים מהים הפתוח, מיני דגי-שונית פולשים מים סוף החיים באזור הסלעים, חסילונים, שייטים, דיונונים ועוד..

אם תופס אותך רעב- מסעדות דגים בעיר העתיקה, באזור הנמל או בטיילת המערבית ואם רק "ניגוב" חומוס במסעדה קטנה בה מעמידים סירים על פתילייה או גזיה בבוקר ומאכילים אותנו עד שנגמר הסיר (בערך עד 15:00 אחה"צ) יש גם בשוק אבל גם מחוצה לו ליד שער העיר.  

דוכנים צבעוניים של בגדים, תרבושים, נרגילות, דרבוקות, כלי מטבח ובית ואחרים מובילים אותנו כמעט עד לנמל. ריח ים חזק תופס אותך בכניסה לנמל. אם הגענו מוקדם, עד 9:00 עוד ניתן לראות את הדייגיםמקפלים רשתות ומורידים את השלל לחוף. אפשר לשכור ספינה קטנה ולצאת לשיט או לשבת על אחד מהספסלים ופשוט להסתכל על השחפים, על הכחול של הים ועל התנועה בנמל הקטן….

תגובות

עדין אין תגובות בפוסט זה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים