טיול בעכו העתיקה

עכו-עיר נמל ים תיכונית עם היסטוריה מפוארת, תיירות, מסעדות ושוק צבעוני ותוסס, נמל עם מרינה ובה ספינות דיג ותיירות. בשנת 2001 אונסק"ו הכריזה על עכו כאתר מורשת בינלאומית . שתי התקופות ההיסטוריות העיקריות אותן ניתן לראות בעיר הן התקופה הצלבנית והתקופה העות'מאנית.

נצא לטיול על חומות העיר. למרות בניית מלון המסתיר לנו את הנוף הנפרש מהחומה, בכל זאת כדאי לעלות עליה ולו משני טעמים: האחד- להצטלם ליד תותחים המזכירים לנו את תותחי נפולאון והשני-להתרשם מהבנייה המאסיבית של החומה ולבקר במוזיאון "אוצרות בחומה". יש לשים לב שהכניסה למוזיאון בתשלום ויש להצטייד בכרטיס מראש (כרטיס משולב לאתרי העיר) במרכז המבקרים של העיר העתיקה ליד אולמות האבירים.

במרכז המבקרים של העיר העתיקה גן פיקוסים מרשימים, מזרקה, שירותים מרווחים ותחנת מידע שניתן לרכוש בה חוברות הסבר ומפת תיירות.
אולמות האבירים – חלק מהמרכז הגדול של ההוספיטלרים הצלבנים. החצר הקדומה השתמרה והפכה בעת החדשה לחצר כלא עצורי המחתרות. אנו עוברים דרך מעבר תת קרקעי צר אל רחוב בזאר מקורה שבו רק שתי חנויות מזכרות לתיירים.

לפנינו שתי אפשרויות ביציאה מהבזאר: היישר לשוק או לפנות ימינה אל החמאם הטורקי. גם זהו אתר בתשלום עם חזיון אור קולי "סיפורו של הבלן האחרון".

השוק מכיל דוכני מזון, ירקות ופירות, בגדים, תבלינים, מסעדת חומוס (עד שהחומוס נגמר) וכמובן דוכנים עם שלל דיג מהים: דגים, סרטנים…

נגיע לאיטנו עד לנמל הדיג. רוב הספינות כאן הן ספינות דיג. אפשר לצאת לשיט בספינה תיירותית- שיט חומות או אל הים הפתוח תלוי במזג האוויר.

מכאן אנחנו נחזור לסמטה וניכנס לחאן אל עומדן שעובר עבודות שימור. החאן המרשים שימש בשנות ה-90' כתפאורה לסרט בכיכובה של סאלי פילד "לא בלי בתי". החאן שימש את הסוחרים. הללו לנו בקומות העליונות ואילו הגמלים והחמורים כרעו ברחבה הגדולה. הסחורות אופסנו בחדרים בקומת הקרקע.

מכאן יוצאים אל הנמל הפיזאני, עולים במדרגות דרך מסעדה אל "טיילת החומה". עד למגדלור הקטן בקצה. במקרה ורכשנו את הכרטיס המשולב עם מנהרת הטמפלרים, נדלג על הטיילת אלא אם כן אנו ננצל אותה לגיוון דרך החזרה לרכב. במידה ונמשיך לאורך החומה והים נראה מבנה לבן עם חלונות כחולים, זהו בית השייך לבהאהים ובו היה עצור הנביא בהא-אללה לפני שעבר לגני הבאהג'י ליד בוסתן הגליל. 

תגובות

עדין אין תגובות בפוסט זה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים