עין איוב

מצפון לכנרת באזור הנוצרי-צלייני משתרעת טיילת יפה. בסמוך לכנסיית "בכורת פטרוס" מסתתר מעיין קטן אשר פורץ כמפל מים ונשפך אל הכנרת.
בקצה הטיילת משמאל לחניית רכבי התיירות (מזרח) יש מדרגות אבן היורדות לרחבה. צומח כאן העץ של ישוע- עץ השיזף, מקור הצל היחידי כמעט באזור. במקום באר מתקופה רומית-ביזנטית. בעבר מפלס המים היה גבוה יותר מאשר בימינו. נמשיך ונרד דרך
מדרגת סלע אל החוף עצמו. המפל הנסתר שופע מימיננו ונשפך אל הכנרת. נחמד לעמוד במפגש בין המים הקרים הנובעים מהמפל ובין מי הכנרת החמימים. אם תתקרבו למפל, בזמן שאתם נהנים מזרימת מים קרירים, תוכלו להבחין שהמים זורמים מ…צינור.

בשנות ה-60', חברת תכנון המים לישראל בע"מ (תה"ל) קדחה כאן באר לשם הטיית המעיינות שהמליחו את הכנרת ומאז יש כאן מפל נסתר ומיוחד בקטע חוף קסום. המים פורצים בכוח בשל המבנה הגיאולוגי של המסלע. ומה לאיוב במקום זה? מסורות
עתיקות מקומיות-יהודיות, נוצריות, מוסלמיות ודרוזיות מייחסות סגולות מרפא למי המעיין המליחים ולפיכך על פי מסורות אלו הגיע לכאן איוב לשם הבראה ממכת השחין. על מורדות ההר מעל המעיין מצויה מערה קטנה המכונה אף היא מערת איוב ובה על פי המסורת שהה איוב בזמן טבילתו במי המעיין.

המקום חשוף לחלוטין, קחו בחשבון לשם הישארות לפרק זמן ממושך. מאחר והמקום אינו מוכר כל כך, חשוף ובעל גישה מסורבלת, הוא לא עמוס לעייפה בעיקר בימות השבוע.

איך מגיעים?

נוסעים בכביש 90 ופונים לכביש 87 סביב הכנרת. אחרי הכניסה לכנסיית "הלחם והדגים" יש מפרץ חנייה מרשים לאוטובוסים לכנסיית "בכורת פטרוס". שימו לב- אסור להחנות בחניית האוטובוסים ! מקבלים קנסות.
אבל, ממול, מהעבר השני של הכביש, יש דרך עפר העולה לחנייה המיועדת למכוניות פרטיות.

תגובות

עדין אין תגובות בפוסט זה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים