מוזיאון ראלי בקיסריה

מוזיאוני ראלי בקיסריה הינם חלק ממספר מוזיאונים פרטיים ברחבי העולם השייכים להארי ריקאנטי. כך זה כאשר אתה אספן אמנות ומעדיף לשמר את המוצגים במוזיאונים ולא במחסנים ולאפשר לעין הציבורית להנות מהם וללא תשלום. מוזיאון ראלי הראשון בקיסריה, נבנה ב-1992 ולפיכך יש בו אלמנטים המציינים 500 שנים לגירוש יהודי ספרד כמו גם 500 שנים לגילוי אמריקה. כבר בקומה הראשונה ניתן לראות ציורים שהוקדשו לנושאים אלו. 

המבנה עצמו מרשים ביותר והוא תוכנן ע"י האדריכל שקולניק בסגנון ים תיכוני. היישר מהחנייה מלווים אותנו עצי דקל התמר ולצידם פזורים פסלים שונים. הבניין עצמו בעל פטיו עם מזרקה וחלונות זכוכית גדולים במרכזו. בקומה השנייה ישנו חלל רחב פתוח שרק מקורה ולמעשה ישנן קשתות המתייחסות אל קשתות האקוודוקט שהוביל מים בתקופה הרומאית לעיר. המבנה שטוף אור והאווירה מדגישה את המוצגים.

יחודו של מוזיאון פרטי המכיל אוסף אומנתי המעיד על טעמו האישי של בעל המוזיאון. הארי רקאנטי חובב האמנות הקדיש את המוזיאון לאמנות דרום-אמריקאית. רוב האמנים היו אנונימים כאשר נבחרו הציורים או הפסלים שלהם על ידי רקאנאטי. היצירות ברובן הגדול הן סוריאליסטיות וישנם מספר פסלים של סאלוודור דאלי בקומה השנייה במוזיאון. ברחבי המוזיאון פזורים פסלים שונים ורובם של דמויות בעלות תווי פנים לאטיניים.

אם לאחר הביקור במוזיאון הינכם ממשיכים אל הגן הלאומי קיסריה, אתם מוזמנים לבקר באולם המכיל את התערוכה "חלומו של הורדוס". בתערוכה זו מימצאים ארכיאולוגים ומוצגת העיר בתקופותיה השונות. ישנם דגמים יפים של הנמל ההרודיאני, דגם ספינת מלחמה רומאית ועוד.

מוזיאון ראלי השני, נפתח ב-2007 והרחבה בכניסה שלו מוקדשת לספרד. במרכז הרחבה מזרקה וסביב פסלים (ולוחות הסבר על הקירות) המתייחסים לתור הזהב ולאנשים חשובים כמו הרמב"ם, אבן גבירול ויהודה הלוי. מוזיאון זה בעל 3 קומות מכיל אמנות קלאסית בעיקרה והקומה הראשונה מוקדשת ליצירות מעולם התנ"ך.

איך מגיעים?
מכביש 2: יורדים במחלף אור עקיבא(לבאים מדרום- אחרי מחלף קיסריה, לבאים מצפון- לפני מחלף קיסריה, אחרי מחלף זיכרון יעקב) ופונים מערבה לפי השילוט אל קיסריה. ממשיכים ישר עד לכיכר ובה פונים צפונה (ימינה) ומגיעים לשער הכניסה למ.מ. קיסריה. נכנסים וממשיכים ישר. עוברים כיכר נוספת ולאחריה, מול המרכז המסחרי של הישוב ישנה כניסה ימינה אל חניון מוזיאון ראלי (גדר אדומה).

מכביש 4: פונים מערבה בצומת אור-עקיבא, כשמימיננו קניון אורות. ממשיכים עם הכביש ישר עד לכיכר השלישית. בכיכר פונים שמאלה, מערבה, וממשיכים ישר. עוברים מתחת לכביש 2 וממשיכים עד לכיכר. בה פונים צפונה, ימינה אל שער הכניסה הכניסה למ.מ. קיסריה. נכנסים וממשיכים ישר. עוברים כיכר נוספת ולאחריה, מול המרכז המסחרי של הישוב ישנה כניסה ימינה אל חניון מוזיאון ראלי (גדר אדומה).

 פתוח בימים שני, שלישי, חמישי ושבת 10:30-17:00
בימים ראשון ורביעי – סגור
ביום שישי- 10:30-15:00
בערבי חג עד 12:30

בחודשים ינואר-פברואר המוזיאון סגור באמצע השבוע ופתוח בשישי ושבת בלבד. לפרטים נוספים באתר 

תגובות

עדין אין תגובות בפוסט זה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים