אמניות בגליל המערבי

התפיסה שמובילה את הישוב כליל מיום הקמתו (1978) ועד היום היא תפיסה סביבתית. טיפוח החורש הים תיכוני וקיום חקלאות אורגנית. שמירה עד כמה שניתן על אזור ביו-ספרי. בין התושבים יש אמנים והפעם ביקרנו בסטודיו ג'רה השייך לזוג המאנים – אלון גיל שעובד בחומר ובעיקר עבודות גדולות ובתיה גיל מרגלית שמשלבת עבודות צורפות וזכוכית.

בעיניי, מרגש לשמוע שגם בעת העתיקה התקיימה כאן באזור תעשיית זכוכית ונמצאו בשטח שרידי אבן-זכוכית. בתיה הדגימה לנו שילובים של מינרלים שונים בעבודות הזכוכית כך שהיא "משחקת" עם הצבעים השונים בתוך העבודות שלה.

תמיד מרתק לפגוש את האנשים עצמם, לשמוע מהם על הישוב, על אורח החיים, על הבחירות בחיים, על פרנסה מאמנות. בסטודיו מתקיימות סדנאות כמו אם ובת תוך כדי טיול או נופש באזור, יש גלריה קטנה בה מוצגים תכשיטים לצד כלי אמנות ויופי, כלים שימושיים מזכוכית או חומר ועוד

נסיעה של כחצי שעה ומגיעים מכליל לישוב הקהילתי גרנות הגליל. לביתה של הציירת אירית קלכמן. אירית מקיימת "תערוכה בסלון" ומקבלת את האורחים בשמחה גדולה תוך כדי שהיא מספרת בפתיחות רבה על עצמה ועל מה שהביא אותה מהעיר הגדולה, תל אביב, אל השקט בגליל כבר לפני עשרות שנים.

במהלך הביקור, אירית מציגה שפע ציורים מתערוכות עבר וציורים בהכנה לתערוכה עתידית. מתבוננים בציור ואפשר לאהוב ולהתחבר אליו ואפשר שלא, אבל להבין את הרציונל של האמן מאחורי הציור- מרתק ממש.

חוויה מיוחדת ומומלץ לשלב תוך טיול באזור. כמובן בתאום מראש…

תגובות

עדין אין תגובות בפוסט זה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים